Alpex Group s.r.o.

Premio - vec dôvery !

Čiapka pre víťaza a peňažné ceny pre tímy Dunlop v Le Mans
Čiapka pre víťaza a peňažné ceny pre tímy Dunlop v Le Mans

Čiapka pre víťaza a peňažné ceny pre tímy Dunlop v Le Mans

Bratislava, 20. apríla 2016 - Predminulú nedeľu tím April Moto Motors Events obsadil na pneumatikách Dunlop druhé miesto v pretekoch 24 hodín Le Mans, ktoré sú súčasťou majstrovstiev sveta FIM Endurance World Championship (EWC). V triede Superstock EWC skončil tím AM Moto Racing Competition ako druhý, za ním nasledoval tím Völpker NRT48 by Schubert Motors; oba jazdia na pneumatikách značky Dunlop.
Tím R2CL sa umiestnil na štvrtom mieste tak, ako aj spriatelený tím April Moto – jazdili rovnako na motorkách Suzuki a preteky 24 hodín zdolali na bežne predávaných pneumatikách Dunlop. Navyše, Lucas Mahias z tímu R2CL so štandardnou kombináciou KR106/KR108 vytvoril rýchlostný okruhový rekord. Pneumatiky Dunlop mu pritom nie sú neznáme: už v roku 2014 na nich na majstrovstvách Francúzska supersportov obsadil každú pole position, vytvoril okruhový rýchlostný rekord a napokon i celé preteky vyhral.
Všetky tri partnerské tímy značky Dunlop mali problémy. Zatiaľ čo GMT94 Yamaha sa zo škôd spôsobených zrážkou už nespamätala, Honda Endurance Racing sa po dlhšom odstraňovaní technickej chyby nakoniec dokázala prebojovať späť na 19. miesto. Jednu z najlepších jázd pretekov určite ukázali panujúci majstri, tím Suzuki Endurance Racing Team (SERT), ktorý po zrážke a po následných nevyhnutných opravách v druhej hodine pretekov spadol až na 54. miesto. Behom zostávajúcich 22 hodín pretekov sa však SERT opäť postupne posúval hore na výsledkových tabulách, až nakoniec dosiahol na piate miesto.
 
 
 
Dunlop Independent Team Trophy
Goodyear UltraGrip Performance Preteky boli ako prvé zaradené do súťaže Dunlop Independent Trophy s peňažnými cenami pre zaregistrovaných nezávislých pretekárov. Prvé tri ceny si odniesli AM Moto (Suzuki), Völpker NRT48 (BMW) a Racing Team Sarazin (Kawasaki).
 
Štatistika značky Dunlop v Le Mans
·         7 z tímov, ktoré došli do cieľa, v top 10
·         3 tímy, ktoré dokončili EWC, v top 5
·         8 tímov Dunlop Superstock v top 10
·         27 z 34 tímov na štarte došlo do cieľa
·         Havárie podľa výrobcov: Suzuki 12, Kawasaki 12, Yamaha 3, Honda 3, BMW 1, Mettiss 1
·         Havárie podľa tried: 7 EWC, 26 Superstock, 1 Open
·         Najkratší okruhový čas: Lucas Mahias R2CL (1’38.448 – 153,0 km/h)
 
Roland Wozniak, International Event Manager, Dunlop Motorsport:
„Samozrejme, že by sme najradšej vždy len vyhrávali, ale naše tímy si tento víkend i tak odniesli dosť súťažných bodov. Od tímov i jednotlivých jazdcov máme, navyše, dobrú spätnú väzbu, pokiaľ ide o naše pneumatiky, a to radi počujeme. Je skvelé, že Dunlop Independent Trophy pritiahla na seriál nové tímy a že AM Moto dnes dosiahol zaslúžené medailové umiestnenie. V pretekoch endurance je zásadné vyhýbať sa technickým chybám a práve to sa mu dobre darilo.“
Viac informácií o výrobkoch a značke Dunlop Európa nájdete na www.dunlop.sk alebo na twitterovom účte @DunlopMoto.

O Dunlop Europe
 
Dunlop Europe je jeden z popredných svetových výrobcov výkonných a ultra-výkonných pneumatík s pôsobivou históriou úspechov v svete športových motocyklov. Dunlop Europe je technickým partnerom tímov Suzuki Endurance Race Team, Honda Racing a GMT94 Yamaha v pretekoch endurance a Kawasaki a Team HRC pri majstrovstvách sveta v motokrose a rovnako oficiálnym dodávateľom pneumatík pre šampionáty Medzinárodnej motocyklovej federácie Moto2 a Moto3.
Rozsiahle skúsenosti značky Dunlop v pretekárskom svete viedli k vzniku inovatívnych technológií i pre pneumatiky určené na každodenné použitie.
Do pneumatík Dunlop Europe bol obutý motocykel, ktorý vyhral prvý šampionát v kubatúre 500 cm3 v roku 1949 a tieto motocykle dominovali i behom nasledujúcich desaťročí. V roku 1991 motocykel na pneumatikách Dunlop Europe vyhral prvý z troch titulov za sebou z majstrovstiev sveta superbikov. V roku 2008 Marco Simoncelli zabezpečil v poradí 200. víťazstvo Dunlop Europe v svetovej GP v kategórii 250 cm3, v seriáli, z ktorého si Dunlop Europe odniesol celkove 17 titulov majstra sveta. Rok 2010 pre Dunlop Europe priniesol výhradné dodávky pneumatík pre Moto2, v roku 2012 nasledovali i pre Moto3 a partnerstvo so spoločnosťou Dorna pri dodávkach pneumatík na tieto dva hlavné šampionáty Medzinárodnej motocyklovej federácie bolo znova obnovené v roku 2015.
Preteky endurance tak isto ovládli tímy a pretekári Dunlop Europe, ktorí si od roku 2002 odniesli desať z dvanástich titulov a navyše sa i každé víťazstvo John McGuinness na Isle of Man TT odohralo na pneumatikách Dunlop Europe. Dunlop Evropa je tak držiteľom všetkých hlavných motocyklových cien - od Veľkých cien cez Isle of Man TT, od majstrovstiev sveta superbikov a supersportov k endurance a podobný globálny úspech zaznamenal i pri motokrosových a ďalších off-roadových šampionátoch.
Najnovšie pneumatiky Dunlop Europe štandardne používa mnoho popredných svetových výrobcov motocyklov a skútrov, vrátane spoločností Honda, Kawasaki, KTM, Ducati, Yamaha, Harley-Davidson a Suzuki.