Alpex Group s.r.o.

Premio - vec dôvery !

Goodyear vyvíja OTR pneumatiky pre najväčší sklápač Volvo
Goodyear vyvíja OTR pneumatiky pre najväčší sklápač Volvo

Goodyear vyvíja OTR pneumatiky pre najväčší sklápač Volvo

Goodyear predstavuje nové OTR pneumatiky, ktoré umožňujú zvýšiť maximálnu nosnosť

Bratislava, 08. septembra, 2016 – Spoločnosť Goodyear vyvinula nové OTR (Off-The-Road) pneumatiky s označením TL-4A. Novinka s rozmerom 33.25R29 je určená špeciálne pre kĺbový damper Volvo A60H – vôbec najväčší sklápač z produkcie švédskeho výrobcu Volvo. Obe spoločnosti spolupracovali pri vývoji a výrobe OTR pneumatík určených špeciálne pre tento úplne nový kĺbový damper, ktorý bol skonštruovaný na základe zvyšujúceho sa záujmu zákazníkov o veľkoobjemové vozidlá.
Volvo, na základe dobrých skúseností s vynikajúcou trakciou pneumatík TL-3A+ OTR, oslovilo spoločnosť Goodyear s požiadavkou vyrobiť nové OTR pneumatiky, ktoré by boli vhodné pre jeho nový vysokokapacitný kĺbový damper. Goodyear UltraGrip PerformanceVýsledkom sú novovyvinuté Goodyear TL-4A s rozmerom 33.25R29, ktoré vychádzajú z úspešných OTR pneumatík TL-3A+. Inžinieri značky Goodyear si dali záležať na tom, aby nové TL-4A ponúkli čo najlepší prenos hnacej sily pri jazde vpred i vynikajúcu pozdĺžnu trakciu a súčasne aby zabezpečovali mimoriadnu úroveň pohodlia pri jazde. Ich behúň s nesmerovým typom dezénu má širokú stopu, aby zabezpečil maximálnu styčnú plochu s povrchom, vynikajúcu stabilitu, ako aj výnimočnú samočistiacu schopnosť. Najdôležitejšou črtou nových pneumatík OTR je zlepšenie hodinových prevádzkových nákladov, ktoré vyhovujú potrebám nového šesťdesiattonového kĺbového dampra Volvo, a hĺbka dezénu na úrovni E-4. Výsledok spoločného programu vývoja pneumatík oboch spoločností je prvou ukážkou toho, ako Goodyear reaguje na potreby zákazníkov prostredníctvom inovácií: znižovaním prevádzkových nákladov pomocou zvýšenia nosnosti a hĺbky dezénu pneumatiky.
Vývoj novej pneumatiky TL-4A s rozmerom 33.25R29 pre nový kĺbový damper Volvo A60H je skvelým príkladom inovatívnej spolupráce v záujme dosiahnutia spoločného cieľa – naplňovania potrieb zákazníkov v odvetví OTR a v znižovaní ich prevádzkových nákladov,” povedal Octavian Velcan, výkonný riaditeľ spoločnosti Goodyear pre pneumatiky OTR v Európe, na Blízkom východe a v Afrike. „Táto nová trieda kĺbových damprov spĺňa požiadavky operátorov, ktorí vyžadujú maximálnu nosnosť. Naše nové, špeciálne vyvinuté pneumatiky Goodyear TL-4A OTR umožňujú dostať výkonnosť týchto vozidiel na maximum.”
Nové OTR pneumatiky TL-4A s rozmerom 33.25R29 sú teraz na trhu ako originálna výbava nového kĺbového dampru Volvo A60H s nosnosťou 55 ton.
 
Goodyear
Goodyear je jedným z najväčších svetových výrobcov pneumatík. Spoločnosť zamestnáva približne 67 000 pracovníkov a svoje výrobky vyrába v 49 závodoch v 22 krajinách sveta. V inovačných centrách Akron, Ohio a Colmar-Berg, Luxembursko sú vyvíjané najmodernejšie výrobky a služby, ktoré stanovujú technologické a výkonnostné štandardy pre celé odvetvie.
Viac informácií o spoločnosti Goodyear a jej ponuke nájdete na adrese: www.goodyear.sk
 
KONTAKT:
Petr Knap
Farm & OTR Tires Manager CZ, SK, HU
Goodyear Dunlop Tires Czech s. r. o.
Tel.: +420 606 678 064
E-mail: petr_knap@goodyear.com
 
Zuzana Škodler
PBR s.r.o
Tel.: +421 915 495 104
E-mail: skodler@pbr.sk